07 Okt

Neuspješan i drugi tender za suinvestitora za gradnju mješovitog centra u Igalu

  • 07. Okt 2020
  • Javne nabavke
  • Vijesti
Jedina ponuda koju je na drugi tender Opštine za izbor suinvestitora za izgradnju objekta u zoni mješovite namjene u Igalu dostavio Sindikat bezbjednosnih institucija Crne Gore bila je nepotpuna, pa je tender proglašen neuspješnim, potvrđeno je Radiju Jadran u Direkciji za imovinu.

„Ponuda koja je dostavljena nije odgovarala kriterijumima koji su postavljeni javnim pozivom i u tom smislu bila je nepotpuna. Da li ćemo ponavljati isti poziv treći put ili će doći do korekcija, zavisi od nadležnih u lokalnoj upravi, kao i od suvlasnika zemljišta“, potvrdila nam je načelnica Direkcije, Jelena Poledica.

Jedini ponuđač na drugom pozivu je sindikalna organizacija udruženih Sindikata bezbjednosnih službi, registrovana 2014. godine. Čine je Sindikati Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave policije, Agencije za nacionalnu bezbjednost, Policijske akademije i Vojske Crne Gore.

Podsjetićemo da je lokalna uprava prvi javni poziv objavila u aprilu, ali zainteresovanih suinvestitora nije bilo. Drugi poziv objavaljen je sredinom avgusta.

Korisnici parcele ukupne površine 3.129 m2 i učesnici u zajedničkoj izgradnji su Opština Herceg Novi i šest građana, čije učešće je procijenjeno na iznos od 1.250.000,00 eura. Učešće zainteresovanog ponuđača su svi troškovi koji se odnose na realizaciju projekta, zaključno sa uknjižbom objekta podobnog za upotrebu, navedeno je u pozivu.

Lokacija predviđena za izgradnju je urbanistička parcela, u zahvatu Prostorno urbanističkog plana Opštine Herceg Novi za period do 2030.godine – GUR Igalo.

Mješovita namjena na ovoj lokaciji podrazumijeva indeks pokrivenosti 0,4, indeks zauzetosti 1,2 i maksimalno do 3 nadzemne etaže, sa mogućnošću izgradnje podzemne etaže za potrebe garažiranja.